2018 yil 22 oktyabr kuni «Ucell» aloqa operatori tomonidan «Aloqa tarixi muzeyi»ga taqdim etilgan ekspozitsiyaning ochilish marosimi bo’lib o’tdi. Marosimni «Ucell» aloqa operatori bosh direktori Tonu Grunberg,  korparativ kommunikatsiyalar bo’yicha direktor Bektemirova Kamila, xaridlar bo’yicha departament direktori Manjunatha Prasad, iste’mol segmenti departament direktori Gajieva Akshin, korparitiv kommunikatsiyalar seksiyasi  mutaxassisi Tamila Kurmakaeva va korparitiv kommunikatsiyalar seksiyasi mutaxassisi Zuxra Fayziyevalar ochib berishdi. Shuningdek, ochilish marosimida «Aloqa va axborotlashtirish sohasi tarix va merosi» jamoat fondi direktori  Ravshan Askarov hamda  «Aloqa tarixi muzeyi» direktori Uroq Toxtaevlar ishtirok etishdi.